Gazy

Nie widać ich. Bywa, że są bezgłośne. Ale zostawiają po sobie nieprzyjemny ślad w postaci zapachu. Dzisiaj otworzymy puszkę Pandory z pewnym wstydliwym tematem. Będzie o gazach i wzdęciach. Z tego krótkiego tekstu dowiesz się, co zrobić, by zadbać o dobre trawienie. A pomoże Ci w tym sama natura. 

Niekiedy nasze jelita wydają odgłosy, które wcale nie brzmią jak werble w wojskowej orkiestrze. Za to ich dźwięk wprawia nas niejednokrotnie w zakłopotanie. Towarzyszy temu uczucie ciężkości i maksymalne skupienie, by nie wypuścić na świat nieprzyjemnej zawartości. Znasz to?

Żeby na stałe pożegnać się z tymi problemami, musisz bardziej zwracać uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Rezygnuj z posiłków smażonych, na rzecz gotowanych. Jeżeli lubisz chrupać, wybieraj lekkostrawne warzywa zamiast produktów usmażonych na głębokim oleju. Na ratunek trawieniu polecają się herbaty. Zaparz sobie rumianku, wypij gorący napar z mięty lub postaw na szałwiowe ukojenie. Ale to nie wszystko. Eksperymentuj ze smakami, które pobudzą Twoje trawienie: gorzki, słony i kwaśny. Opcją, która łączy te smaki jest przekąska z kiszonych ogórków. Są słone i kwaśne, a do tego zawierają kwas mlekowy, który wspiera naturalną florę bakteryjną w Twoich jelitach. 

Twój brzuch będzie Ci wdzięczny ! 

Komentarze 0

Brak komentarzy w tym momencie.