Gramy w Kolory Jesieni !

 

1 października to światowy dzień wegetarianizmu. Być może był to dzień, w którym wielbiciele mięsa, dali się namówić na roślinne przysmaki. Końcówka jesieni obfituje w całą feerię barw, którą można podziwiać na straganach. W jakie kolory warto grać ?

Graj w zielone ! – warzywa zielone są bogate w chlorofil (działanie przeciwzapalne), witaminę C, kwas foliowy, żelazo, wapń. Sięgaj po zielone do woli. Masz do wyboru: jarmuż, szpinak, kapustę, rukolę i inne liście !

Graj w czerwone! – czerwony to kolor likopenu. Za tą nazwą ukrywa się przeciwutleniacz, który wyłapuje w organizmie wolne rodniki. Żeby ich unikać zagryzaj pomidory, maliny i żurawinę.

Graj w kolory słońca (pomarańczowy i żółty)!  - te kolory to efekt występowania cennego źródła beta-karotenu, który jest odpowiedzialny za produkcję witaminy A w naszych organizmach. Chrupiąc np. surówkę z marchwi, dodaj kilka kropel dobrej oliwy, żeby rozpuścić witaminę A. Kolor słońca wymaga bowiem właściwego natłuszczenia !

Graj we fiolet ! – antocyjan zawarty chociażby w pysznych borówkach ma udowodnione działanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Dlatego nie żałuj sobie tych jagód !

Proponujemy, by taki dzień wprowadzać w swój kalendarz raz w tygodniu. Mięsny detoks i dieta wege sprawią, że poczujesz się lżejszy. Ale jeżeli taki styl życia Ci się spodoba, zobacz ofertę sklepu www.naturapomaga.pl , w której znajdziesz drogocenne kasze, nasiona i superfoods. Dzięki nim urozmaicisz swoją dietę.

Na zdrowie ! Natura Pomaga ! :) 

Powiązane produkty

Komentarze 0

Brak komentarzy w tym momencie.