Jak to się stało, że spożywamy rośliny i korzenie ? Szokujące fakty !!!

Podstawowe pytanie  brzmi - jak to się stało, że człowiek odkrył, iż rośliny oraz owoce, które go otaczają mają pozytywny wpływ na jego życie i zdrowie ?

Pierwszymi ludźmi, których to zastanowiło byli nasi praprzodkowie zajmujący się……... pasterstwem. Zwrócili oni uwagę, że zwierzęta, którymi się opiekowali żywiły się różnymi roślinami w zależności od ich aktualnych potrzeb. Na przykład gdy miały niestrawność zjadały pewne rośliny, których zwykle nie jadły, a z kolei gdy cierpiały z powodu kontuzji lub ukąszenia przez owady spożywały inne.

Wrodzona ciekawość człowieka zainspirowała go do próbowania, badania, testowania, a w konsekwencji przygotowywania mikstur i wywarów o właściwościach leczniczych.

Tak narodziło się zielarstwo, które od tysięcy lat poprzez kraje Dalekiego Wschodu, Azji, Afryki i obu Ameryk rozkwitało niezależnie od kontynentu i klimatu.

Człowiek korzystał i korzysta z dobrodziejstw natury do dnia dzisiejszego. Produkty uzyskane z korzeni, kwiatów czy owoców są dużo lepiej przyswajalne przez nasz organizm ze względu na szerokie spektrum składników w nich zawartych oraz faktu, że w okresie setek, tysięcy lat nasze organizmy w naturalny sposób wykształciły mechanizmy, które pozwalają na ich lepsze przyswajanie.

W naszym sklepie znajdą się produkty stworzone na bazie wszystkiego co najlepsze oferuje nam natura od tysięcy lat. Wiele z tych produktów to wynik wielowiekowego doświadczenia ludzi z różnych kontynentów i krajów. Regularne ich stosowanie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Tradycyjna medycyna oparta na wyselekcjonowanych chemicznie substancjach coraz częściej ustępuje tradycyjnym metodom stosowanym od wieków. Nie musisz nam wierzyć.

 

Natura Pomaga - jesteśmy tego pewni ! isghSnyfHZhdNJD4MP_uHdl5hoiGmxef8TWBoIA4PDpn5nwwGg_u6mJ80WUZZix4UjhEvYbJr3XZSC5nLiyRMsBxg2QK0A6D9FGty5B5GvsG6Pqr8p9GJqerlUBDTg6tFBkyxQa3

Komentarze 0

Brak komentarzy w tym momencie.