Kiszonki - jakie to zdrowe !

Posiadanie dużych ilości kiszonek w domu nie jest wyłącznie znakiem charakterystycznym dla kobiet ciężarnych. Chrupanie tych słoikowych przysmaków to znak rozpoznawczy polskich podniebień. Od dawna wiadomo, że Polacy doskonale orientują się w tym, jak jeść smacznie i zdrowo. Dlatego w każdym polskim domu koniec sierpnia był czasem na wekowanie. Oczywiście wśród ulubionych przysmaków nie mogło zabraknąć chrupiących ogórków i kiszonej kapusty. Mniam! Ale dlaczego warto je jeść?

Kiszonki są naturalną odpowiedzią na probiotyki zakupywane w aptekach. Dobroczynnym składnikiem jest kwas mlekowy. Powstaje jako „skutek uboczny” kiszenia. O jego doskonałych właściwościach przekonasz się w okresie jesienno – zimowych zachorowań. Będzie Twoją naturalną ochroną, wyelimiuje szkodliwe toksyny z organizmu i zapewni balans bakteryjny w jelitach.

Jedzenie kiszonek pomaga także spełnić marzenia o idealnej sylwetce. Włączenie ich do jadłospisu wyrównuje poziom leptyny, która odpowiada za uczucie głodu i sytości. Produkty fermentowane poprawiają także pracę mózgu i napędzają metabolizm. Dlatego jedz kiszonki zwłaszcza teraz, gdy pogoda za oknem się zmienia, dzień staje się krótszy, a nam brakuje energii. Na zdrowie!

Komentarze 0

Brak komentarzy w tym momencie.