Korzeń Cenniejszy od Złota..
Przyjmuje się, że najstarszym dokumentem opisującym lecznicze środki ziołowe w Chinach i na Dalekim Wschodzie jest księga pochodząca z 2700 r.p.n.e. zwana księgą Pent-Sao.
Legenda głosi, że przed stworzeniem zielnika ówcześnie panujący Cesarz wysłał swoich gońców w różne części świata aby dostarczyli mu roślin i minerałów, które mógłby badać i testować pod kątem zdrowia i długowieczności. Do dnia dzisiejszego przetrwała tylko kopia tego dzieła z 500 r.n.e. Opisano w niej 365 ziół, z których wytwarzano soki, napary, maści i inne. Sława jednej z najbardziej niezwykłych roślin wspomnianych w księdze trwa do dziś – chodzi mianowicie o Chiński Żeń – Szeń.
Jego właściwości związane ze wzmocnieniem odporności organizmu, dodawaniem energii, oraz działania odmładzające zyskały sobie sławę na przestrzeni dziejów.
Mało kto wie ale w XIX wieku w Europie żeń – szeń był droższy od złota. Za suchy korzeń tego zioła trzeba było zapłacić dużo więcej niż za drogocenny kruszec.
Jednym z miłośników nalewki z żeń – szenia był sam Ludwik XIV, który regularnie ją zażywając dbał o energię życiową i kondycję seksualną : )
A czy ktoś stosuje żeń-szeń jeszcze w innych celach niż Ludwik XIV ?

Komentarze 0

Brak komentarzy w tym momencie.