Polacy mają problem ze snem !

Polacy mają problem ze snem !

Tak – mogę zaryzykować taką teorię, patrząc po ilości sprzedanej melatoniny w ostatnim czasie.

Pojawia się zatem pytanie, co to jest melatonina i jak działa na nasz organizm ?

Przede wszystkim melatonina to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie – to pierwsza dobra informacja, bo wszystko, co naturalne jest lepiej przyswajalne przez #organizm.

Produkowana jest przez organ w naszym mózgu (szyszynkę), która to dostaje informacje od naszych oczu, że zapada ciemność i pora iść spać. I Podobnie po przebudzeniu następuje odwrotny mechanizm. Takie działanie zapewnia prawidłowe funkcjonalnie organizmu w cyklu dobowym.

Z tego powodu dodatkowa dawka melatoniny podana na około godzinę przed snem zwiększa przekaz do organizmu, że „pora iść spać”, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na jakość snu i uczucie wypoczęcia po przespanej nocy.


To również jeden z powodów, dlaczego stosowanie #melatoniny jest bezpieczne (oczywiście jak wszystko i melatoninę można przedawkować z tym, że naprawdę trzeba się postarać.

Z ciekawostek: z wiekiem ilość wytwarzanej przez organizm melatoniny zmniejsza się, dlatego starsze osoby mniej śpią. Pewnie każdy wspominając swoich dziadków może to potwierdzić. 

No więc: Dobrego snu wszystkim, życzę ! :) 

Komentarze 0

Brak komentarzy w tym momencie.