Podstawowe pytanie brzmi - jak to się stało, że człowiek odkrył, iż rośliny oraz owoce, które go otaczają mają pozytywny wpływ na jego życie i zdrowie ? Otóż pierwszymi ludźmi, których to zastanowiło byli nasi praprzodkowie zajmujący się……... pasterstwem. Zauważyli oni, że zwierzęta, którymi się opiekowali żywiły się różnymi roślinami w zależności od ich aktualnych potrzeb. Na przykład gdy miały niestrawność zjadały pewne rośliny, których zwykle nie jadły, a z kolei gdy cierpiały z powodu kontuzji lub ukąszenia przez owady spożywały inne. Wrodzona ciekawość człowieka zainspirowała go do próbowania, badania, testowania, a w konsekwencji przygotowywania mikstur i wywarów o właściwościach leczniczych.

Tak narodziło się zielarstwo, które od tysięcy lat poprzez kraje Dalekiego Wschodu, Azji, Afryki i obu Ameryk rozkwitało niezależnie od kontynentu i klimatu.

Człowiek korzystał i korzysta z dobrodziejstw natury do dnia dzisiejszego. Produkty uzyskane z korzeni, kwiatów czy owoców są dużo lepiej przyswajalne przez nasz organizm ze względu na szerokie spektrum składników w nich zawartych oraz faktu, że w okresie setek, tysięcy lat nasze organizmy w naturalny sposób wykształciły mechanizmy, które pozwalają na ich lepsze przyswajanie.

W naszym sklepie znajdą państwo produkty stworzone na bazie wszystkiego co najlepsze oferuje nam natura. Wiele z tych produktów to wynik wielowiekowego doświadczenia ludzi z różnych kontynentów i krajów. Regularne ich stosowanie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Natura Pomaga - jesteśmy tego pewni :)

Zapraszamy - Zespół Natura Pomaga