• RUMIANEK KOSZYCZEK (25g)-100072

Rumianek koszyczek (25g)

4,80 zł
Brutto
RUMIANEK KOSZYCZEK - ZRÓDŁO ZDROWEGO ŻYCIA Kwiaty rumianku to jedna z najbardziej znanych i zarazem popularnych roślin wykorzystywanych do lecznictwa. Wysuszony rumianek pospolity stanowi surowiec do naparów i herbat, które wykorzystywane są na wiele sposobów. Rumianek bogaty jest w substancje...
Dowiedz się więcej

RUMIANEK KOSZYCZEK - ZRÓDŁO ZDROWEGO ŻYCIA
Kwiaty rumianku to jedna z najbardziej znanych i zarazem popularnych roślin wykorzystywanych do lecznictwa. Wysuszony rumianek pospolity stanowi surowiec do naparów i herbat, które wykorzystywane są na wiele sposobów. Rumianek bogaty jest w substancje rzadko występujące w roślinach, jak antyalergiczne chamazuleny czy alfa-bisabolole. Można w nim znaleźć też flawonoidy i witaminę C. 
Przy jakich dolegliwościach warto stosować herbatę z rumianku?  
Jak podaje literatura zielarska rumianek ze względu na swoje właściwości ma zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne.

Wewnętrzne: może być stosowany przy rozdrażnieniu, w stresie, przy problemach z zasypianiem, w bólu brzucha jako środek przeciwskurczowy, przeciwzapalny oraz wiatropędny, a także w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, rumianek wykazuje dużą skuteczność w leczeniu zakażeń bakteryjnych, wirusowych, alergii

Zewnętrzne: może być stosowany jako środek przeciwzapalny do płukania jamy ustnej w przypadku stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, gardła, dziąseł,  do okładów na skórę, także do lewatywy i tamponowania.
Sposób użycia: 1 łyżeczkę herbatki zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10- 15 minut.
Pić 2 razy dziennie. 

Przeciwwskazania
Mimo, że w rumianku można znaleźć chamazulen, który ma właściwości antyalergiczne, to jednak stosowanie okładów z rumianku może powodować reakcję uczuleniową. Dlatego przeciwwskazania do używania rumianku to paradoksalnie alergia i skóra skłonna do podrażnień. Nie można go też stosować podczas terapii lekami farmaceutycznymi, ponieważ może osłabiać lub wzmacniać ich działanie. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym terapię przed wprowadzeniem herbaty z rumianku do swojej codziennej diety.

Składniki: 100% suszony koszyczek rumianku.

Sposób przechowywania: przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu. 

Waga: 25g

Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

Rumianek koszyczek (25g)

Napisz swoją opinię