OLEJ SENIOR (250ml)-100245
  • OLEJ SENIOR (250ml)-100245

OLEJ SENIOR - Wysoko Przyswajalny (250ml)

22,90 zł
Brutto
Przygotowany z najwyższą starannością. Skomponowany z myślą o osobach starszych i ich dobrym samopoczuciu.  Do produkcji zostały wykorzystane składniki z ekologicznego gospodarstwa znajdującego się na wschodnich kresach Polski, gdzie cywilizacja wielkomiejska jeszcze nie dotarła.   Produkt...
Dowiedz się więcej

Przygotowany z najwyższą starannością. Skomponowany z myślą o osobach starszych i ich dobrym samopoczuciu. 

Do produkcji zostały wykorzystane składniki z ekologicznego gospodarstwa znajdującego się na wschodnich kresach Polski, gdzie cywilizacja wielkomiejska jeszcze nie dotarła.  

Produkt otrzymany w wyniku wytłoczenia na zimno oleju z mieszaniny specjalnie dobranych nasion dyni, lnu i pokrzywy w taki sposób, aby zapewnić właściwy skład i zawartość kwasów tłuszczowych, witamin i steroli roślinnych.

Dodatek ekstraktu z korzeni pokrzywy zwyczajnej i ziela wierzbownicy drobnokwiatowej wzbogaca olej w związki polifenolowe o właściwościach przeciwutleniających, które mogą wywierać korzystny wpływ na tkankę gruczołu krokowego.

Wysoka zawartość witaminy E. Jedna porcja zawiera 17,5 mg wit. E (146% referencyjnej wartości spożycia). Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Olej stanowi również bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3.

Olej uzupełniający dietę w kwas linolowy (LA) i linolenowy (ALA) oraz wit. E

Kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.
Kwas linolowy (LA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie.

Olej zawiera:

- 1,2 g kwasu alfa linolowego (ALA)/100 kcal
- 4,5 g kwasu linolowego (LA) /100 kcal

Jedna porcja 20 g oleju (22 ml = 2 łyżki stołowe) zawiera:
- 2,2 g ALA
- 8 g kwasu linolowego (LA)

Sposób użycia:

Spożywać 1 porcję 20 g oleju (22 ml = 2 łyżki stołowe) dziennie, jednorazowo lub w porcjach podzielnych, np. 2 x dziennie po 1 łyżce stołowej dziennie, najkorzystniej podczas posiłku. Olej można również stosować jako dodatek do surówek.


Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

Składniki:

Olej tłoczony na zimno z mieszaniny: nasion dyni zwyczajnej* (Cucurbita pepo L.), nasion lnu zwyczajnego* (Linum usitatissimum L.), nasion rzepaku* (Brassica napus L.), nasion pokrzywy zwyczajnej* (Urtica dioica L.), ekstrakt (10:1) z korzeni pokrzywy zwyczajnej* (Urtica dioica L.) i ziela wierzbownicy drobnokwiatowej* (Epilobium parviflorum L.). *produkt rolnictwa ekologicznego.

Przeznaczenie: dla osób dorosłych, szczególnie starszych mężczyzn.

Objętość: 250ml

Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

OLEJ SENIOR - Wysoko Przyswajalny (250ml)

Olej uzupełniający dietę w kwas linolowy (LA) i linolenowy (ALA) oraz wit. E 

Przeznaczenie: dla osób dorosłych, szczególnie starszych mężczyzn. Produkt otrzymany w wyniku wytłoczenia na zimno oleju z mieszaniny specjalnie dobranych nasion dyni, lnu i pokrzywy w taki sposób, aby zapewnić właściwy skład i zawartość kwasów tłuszczowych, witamin i steroli roślinnych.

Napisz swoją opinię