OLEJ Z PESTEK DYNI (250ml)-100252
  • OLEJ Z PESTEK DYNI (250ml)-100252

OLEJ Z PESTEK DYNI + Wit. D3 (250ml)

23,90 zł
Brutto
OLEJ Z PESTEK DYNI - tłoczony na zimno Olej dyniowy otrzymywany jest poprzez tłoczenie pestek dyni i wyróżnia się charakterystyczną dla nich ciemnozieloną barwą oraz unikalnym smakiem i zapachem. Z tego względu stanowi wspaniały dodatek do zup, surówek, sałatek, gotowanych warzyw i innych potraw...
Dowiedz się więcej

OLEJ Z PESTEK DYNI - tłoczony na zimno
Olej dyniowy otrzymywany jest poprzez tłoczenie pestek dyni i wyróżnia się charakterystyczną dla nich ciemnozieloną barwą oraz unikalnym smakiem i zapachem. Z tego względu stanowi wspaniały dodatek do zup, surówek, sałatek, gotowanych warzyw i innych potraw przygotowywanych na zimno. Doskonale nadaje się również do przyrządzania deserów. Olej dyniowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT- Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Olej z pestek dyni powinien być stosowany na zimno. Nie należy podgrzewać ani smażyć na nim potraw.

Składniki: olej z pestek dyni tłoczony na zimno.
Wartość odżywcza: 100 ml
Wartość energetyczna (energia): 3393 kJ/825 kcal
Tłuszcz, w tym: 92 g
– kwasy tłuszczowe nasycone: 17 g
– kwasy tłuszczowe jednonienasycone: 31 g
– kwasy tłuszczowe wielonienasycone: 43 g
Węglowodany, w tym: 0 g
– cukry: 0 g
Białko: 0 g
Sól: 0 g
Omega-6 (kwas linolowy): 43 g
Omega-9 (kwas oleinowy): 30 g

UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Objętość: 250ml

Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

OLEJ Z PESTEK DYNI + Wit. D3 (250ml)

OLEJ Z PESTEK DYNI - tłoczony na zimno - Wzbogacony wit. D3 
Olej dyniowy otrzymywany jest poprzez tłoczenie pestek dyni i wyróżnia się charakterystyczną dla nich ciemnozieloną barwą oraz unikalnym smakiem i zapachem.

Napisz swoją opinię