WIERZBOWNICA (100g)-100340
  • WIERZBOWNICA (100g)-100340

WIERZBOWNICA ZIELE LUZ (100g)

7,20 zł
Brutto
Wierzbownica drobnokwiatowa (Epilobium parviflorum) to roślina należąca do rodziny wiesiołkowatych. W stanie dzikim zasiedla tereny północno-zachodniej Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Chin. W Polsce można ją spotkać praktycznie na terenie całego kraju - najczęściej w rowach, szuwarach,...
Dowiedz się więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Wierzbownica drobnokwiatowa (Epilobium parviflorum) to roślina należąca do rodziny wiesiołkowatych. W stanie dzikim zasiedla tereny północno-zachodniej Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Chin. W Polsce można ją spotkać praktycznie na terenie całego kraju - najczęściej w rowach, szuwarach, zaroślach, brzegach rzek i podmokłych łąkach. W od wieków stosowano ją w medycynie ludowej. Ziele wierzbownicy posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, działa rozkurczowo, uspokajająco, przeciwbólowo, przeciwalergicznie oraz uszczelniająco na naczynia krwionośne.  Ze względu na działanie antyandrogenowe, polegające na hamowaniu działania testosteronu, poleca się ją szczególnie w profilaktyce oraz wspomaganiu leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego oraz w przypadkach łysienia na tle hormonalnym (łysienie androgenowe). Z kolei działanie estrogenne pozwala złagodzić nieprzyjemne objawy przekwitania u kobiet. Korzyści z jej stosowania powinni zauważyć również pacjenci z nawracającymi stanami zapalnymi pęcherza moczowego i cewki moczowej, ziele działa moczopędnie. Warto po nie sięgać w przypadku problemów z trądzikiem, łojotokiem oraz nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy.
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa jej stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie zaleca się jej podawania tej grupie osób. Oddziałując na układ hormonalny może powodować u kobiet zaburzenia cyklu menstruacyjnego, dlatego w trakcie prowadzenia kuracji należy obserwować swój organizm. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z jej stosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Surowcem zielarskim jest górna część łodygi z liśćmi i pąkami kwiatów. Wierzbownica dostępna jest w formie suszu.

Przygotowanie: Z suszu przygotowuje się napar, zalewając łyżeczkę ziół szklanką gorącej wody i zaparzając przez 5 minut.
Najlepiej stosować zioła dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Waga: 100g
Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

WIERZBOWNICA ZIELE LUZ (100g)

Napisz swoją opinię