LIŚĆ LAUROWY (10g)-100196
  • LIŚĆ LAUROWY (10g)-100196
  • LIŚĆ LAUROWY (10g)-100197

LIŚĆ LAUROWY (10g)

4,76 zł
Brutto
Liście laurowe (liście bobkowe, bakałarz, bobkowe ziele) to wysuszone liście drzewa laurowego (inaczej wawrzyn szlachetny), które naturalnie występuje na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. W czasach starożytnych tworzono z wawrzynu wieńce, które zdobiły głowy poetów,...
Dowiedz się więcej

Liście laurowe (liście bobkowe, bakałarz, bobkowe ziele) to wysuszone liście drzewa laurowego (inaczej wawrzyn szlachetny), które naturalnie występuje na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji.  W czasach starożytnych tworzono z wawrzynu wieńce, które zdobiły głowy poetów, władców oraz zwycięzców igrzysk olimpijskich. Liść laurowy uważano za swego rodzaju talizman, który chronił ludzi przez różnego rodzaju nieszczęściami a nawet przed uderzeniem pioruna. Obecnie liście laurowe znajdują zastosowanie głównie w kuchni jako przyprawa. Roślina ta posiada jednak właściwości lecznicze, co od dawna wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Wywar i napar z liści laurowych jest stosowany jako środek na stawy, oczyszczanie organizmu z toksyn, a nawet na cukrzycę. Z kolei olejek z liści laurowych wspomaga leczenie chorób skóry. Napar z liści laurowych znalazł też zastosowanie jako środek oczyszczający organizm z toksyn, wspomagający pracę wątroby i moczopędny,  poprawia też trawienie, ponieważ zwiększa wydzielanie kwasu żołądkowego. Napar wykazuje również właściwości pielęgnacyjne - doskonale tonizuje skórę i łagodzi stany zapalne. Poza tym, dzięki właściwościom bakterio- i grzybobójczym, może pomóc osobom zmagającym się z łupieżem i trądzikiem. Napary i wywary należy pić małymi porcjami, w dużych odstępach czasu i  tylko przez kilka dni - w  przeciwnym razie może dojść nawet do krwotoku.

W kuchni liść laurowy to jedna z najstarszych i najbardziej znanych przypraw, niezastąpiona do: zup, rosołów, duszonych warzyw, sosów, wędlin potraw smażonych, galaretek itp.
Stosuje się go również przy sporządzaniu marynat oraz przy kiszeniu kapusty. Ze względu na swój bardzo intensywny aromat zawarty  i smak, powinien być stosowany z wyczuciem. Olejek eteryczny zawarty w liściach laurowych może mieć działanie alergizujące.

Składniki: liść laurowy* 100%. *Produkt rolnictwa ekologicznego.

Waga: 10g
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

LIŚĆ LAUROWY (10g)

Napisz swoją opinię