OREGANO (20g)-100258
  • OREGANO (20g)-100258
  • OREGANO (20g)-100259

OREGANO (20g)

4,19 zł
Brutto
Ojczyzną oregano, czyli lebiodki pospolitej są rejony śródziemnomorskie. Dla większości z nas to tylko przyprawa, niewiele wiemy natomiast o jej dobroczynnych właściwościach. Oregano jest jedną z najdłużej znanych i wykorzystywanych roślin leczniczych na świecie. Głównym jej składnikiem...
Dowiedz się więcej

Ojczyzną oregano, czyli lebiodki pospolitej są rejony śródziemnomorskie. Dla większości z nas to tylko przyprawa, niewiele wiemy natomiast o jej dobroczynnych właściwościach. Oregano  jest jedną z najdłużej znanych i wykorzystywanych roślin leczniczych na świecie. Głównym jej składnikiem jest olejek tymolowy (naturalny środek   dezynfekujący) ale w jej skład wchodzą  też garbniki, flawonoidy (apigenina, luteolina), kwas kawowy i ursolowy, fitosterole. W leczeniu  stosowali ją Hipokrates i Arystoteles. Oregano jest bogate w  witaminy A, C, E, K oraz witaminy z grupy B. Lebiodka rzyspiesza gojenie się ran, wpływa na mocne zęby oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Wspomaga też  wzrok, wit. E nazywana jest „witaminą młodości”, wit. K wpływa na krzepliwość krwi, a dzięki witaminie z grupy B nasz układ nerwowy funkcjonuje prawidłowo. Oregano jest też "kopalnią" pierwiastków: żelaza, fosforu, selenu, manganu, magnezu, potasu oraz wapnia.  Zawartość  błonnika, który wpływa na prawidłową pracę przewodu pokarmowego.  W medycynie lebiodka stosowana jest przy leczeniu biegunek i odtruwaniu organizmu. Pomaga przy cukrzycy typu II – blokuje enzymy biorące udział w wydzielaniu insuliny, podobnie jak leki zażywane przez diabetyków.
Zmniejsza ryzyko nowotworów, poprzez zawarte w nim przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami.
Działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i przeciwwirusowo.
Dobroczynnie wpływa na pracę układu oddechowego – działa wykrztuśnie i rozkurczowo, dlatego oregano stosowane jest na kaszel, przy przeziębieniach i w infekcjach gardła oraz jamy ustnej. Polecane jest także na bezsenność oraz by pobudzić apetyt.  W kuchni oregano jest nieodzowną przyprawą do pizzy,  przyprawiane są też sałatki, makarony, zapiekanki, warzywa, sosy, ryby i potrawy z sera głównie w potrawach kuchni śródziemnomorskiej.
NIE ZAWIERA GLUTENU

Składniki: oregano 100%.
Waga: 20g
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

OREGANO (20g)

Napisz swoją opinię