TRAWA CYTRYNOWA (20g)-100331
  • TRAWA CYTRYNOWA (20g)-100331
  • TRAWA CYTRYNOWA (20g)-100332

TRAWA CYTRYNOWA (20g)

4,65 zł
Brutto
Trawa cytrynowa (Cymbopogon citratus) ma liczne właściwości lecznicze, dlatego od lat znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej Azji i Ameryki Południowej. Jej zdrowotne działanie potwierdzają współczesne badania naukowe. Wynika z nich, że najwięcej prozdrowotnych substancji zawiera...
Dowiedz się więcej

Trawa cytrynowa (Cymbopogon citratus)  ma liczne właściwości lecznicze, dlatego od lat znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej Azji i Ameryki Południowej. Jej zdrowotne działanie potwierdzają współczesne badania naukowe. Wynika z nich, że najwięcej prozdrowotnych substancji zawiera olejek z trawy cytrynowej - olejek lemongrasowy (z ang. lemongrass to trawa cytrynowa). Inne nazwy trawy cytrynowej to palczatka cytrynowa i cytronela.
W medycynie naturalnej Indii trawa cytrynowa znalazła zastosowanie w leczeniu niestrawności i braku apetytu, a także jako lek przeciwkaszlowy, rozkurczowy, przeciwreumatyczny.
Z kolei Chińczycy wierzą, że napój na bazie trawy cytrynowej pomaga złagodzić bóle głowy i brzucha. Natomiast w Ameryce Południowej palczatka cytrynowa jest stosowana jako środek rozjaśniający umysł i poprawiający koncentrację. Dodawana jest do popularnego w Brazylii napoju otrzymywanego z yerba mate, nadając mu orzeźwiający, cytrynowy aromat.
Współczesne badania wykazały, że trawa cytrynowa wywiera korzystny wpływ na poziom cholesterolu i glukozy we krwi, dlatego jest polecana w diecie chorych na cukrzycę typu 2. 
Jest głónym atrybutem kuchni azjatyckiej. Wzbogaca się nią smak curry, zup, sałatek, napojów i deserów. Suszoną trawę cytrynową można też dodać do gorącej herbaty.
Certyfikat EKO.

Składniki: 100% trawa cytrynowa

Waga: 20g
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

TRAWA CYTRYNOWA (20g)

Napisz swoją opinię