SZUNGIT (500g)-100377
  • SZUNGIT (500g)-100377
  • SZUNGIT (500g)-100378
  • SZUNGIT (500g)-100379

SZUNGIT (500g) UZDRAWIAJĄCY KAMIEŃ Z ROSJI

24,50 zł
Brutto
SZUNGIT - uzdrawiający kamień z Rosji Szungit jest rodzajem węgla kopalnego o najwyższej zawartości pierwiastka węgla (do 99% masy). Występuje w proterozoicznych osadach w okolicy miejscowości Szunga w Karelii, w północno-zachodniej Rosji, oraz w niektórych obszarach Szwecji, Kanady i...
Dowiedz się więcej

SZUNGIT - uzdrawiający kamień z Rosji

Szungit jest rodzajem węgla kopalnego o najwyższej zawartości pierwiastka węgla (do 99% masy). Występuje w proterozoicznych osadach w okolicy miejscowości Szunga w Karelii, w północno-zachodniej Rosji, oraz w niektórych obszarach Szwecji, Kanady i Indii.

Minerał ten zawiera unikatowe molekuły węgla zwane fulerenami, które sprawiają, że szungit jest bardzo silnym antyoksydantem. Działa o wiele razy sprawniej niż witaminy C lub E. Dla organizmu oznacza to odmłodzenie na płaszczyźnie komórkowej, witalność, harmonię.

Szungit można stosować w postaci kąpieli szungitowych, które są podstawowymi procedurami przeprowadzanymi w sanatoriach i łaźniach uzdrawiających w Rosji.

Stosuje się je w leczeniu i profilaktyce takich dolegliwości jak: alergie, problemy skórne, nerwice, depresja, choroby trzustki, choroby krwi i układu limfatycznego, problemy jelitowe, żylaki, nieżyt żołądka, choroby ginekologiczne, kamienie żółciowe, niewydolność nerek, kamienie moczowe, choroby pęcherzyka żółciowego, wypadanie włosów, choroby serca i układu krążenia, nadwaga oraz wiele innych.

Szungit nadaje wodzie właściwości przeciwutleniające, bakteriobójcze,  przeciwzapalne, immunostymulujące 
Szungit usuwa także zanieczyszczenia z wody, takie jak: azotany, azotyny, metale ciężkie, chlorowane, węglowodory, pestycydy, dioksyny, fenole, produkty naftowe, bakterie, wirusy. Nasyca wodę w potrzebne makro i mikroelementy, a pochłania substancje szkodliwe. Działa na wodę bakteriobójczo i przeciwutleniająco. 

WODA SZUNGITOWA DO SPOŻYCIA
Aby przygotować wodę szungitową do picia, kamyczki szungitowe w ilości 500g należy dokładnie umyć, włożyć do słoika i zalać 10 litrami wody (50g na 1 litr wody). Dobrze przepłukać je wodą i pozostawić w pojemniku na 3 dni. W miarę zużywania wody, należy jej część (1/5 wody) pozostawić, następnie uzupełnić do całości i pozostawić na 8-10 godzin.
Około 3 cm wody znad szungitu nie nadaje się do spożycia ze względu na osad. Raz na 2 tygodnie szungit należy przepłukiwać wraz z pojemnikiem.
Pić wodę szungitową przynajmniej 2-3 szklanki dziennie i przygotowywać na niej potrawy Należy pamiętać, że fulerenów, które z szungitu przechodzą do wody, z czasem jest coraz mniej, co prowadzi do osłabienia pożądanych właściwości szungitu, dlatego wskazane jest raz na 6-8 miesięcy szungit wymienić.

KĄPIEL SZUNGITOWA
Aby wziąć kąpiel szungitową w wannie, umieść ok 150g kamieni w gęstej torbie z tkaniny, włóż do kąpieli z wodą na 10-15 minut przed kapielą

Składniki:100% Szungit

Waga: 500g

Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

SZUNGIT (500g) UZDRAWIAJĄCY KAMIEŃ Z ROSJI

Napisz swoją opinię