Babka płesznik 200g-100564
  • Babka płesznik 200g-100564

BABKA PŁESZNIK (200g)

8,90 zł
Brutto
Nasiona pochodzą wyłącznie z Polskich upraw, nie zwierają konserwantów ani żadnych związków chemicznych. Surowiec nie jest organizmem genetycznie modyfikowanym (GMO). Ziarno jest wysuszone i dokładnie oczyszczone. Posiada naturalny połysk, charakterystyczne ubarwienie, o świeżym naturalnym...
Dowiedz się więcej

Nasiona pochodzą wyłącznie z Polskich upraw, nie zwierają konserwantów ani żadnych związków chemicznych.
Surowiec nie jest organizmem genetycznie modyfikowanym (GMO). Ziarno jest wysuszone i dokładnie oczyszczone.
Posiada naturalny połysk, charakterystyczne ubarwienie, o świeżym naturalnym zapachu.


Nasiona Babki Płesznik zawierają specjalne substancje, które pęcznieją w jelitach i działają jak środek przeczyszczający wpływając pozytywnie na przemianę materii. Roślina ta wchłania niekorzystne substancje z pożywienia oczyszczając jelita i pomaga w wypróżnianiu. Dodatkową zaletą jest to, iż poprawia pracę jelit, redukuje zaparcia i pomaga w trawieniu. Jest doskonałym źródłem dietetycznego błonnika. Łupinki babki płesznik chłoną wodę wielokrotnie przewyższającą ich objętość tworząc żel, który powoduje przesuwanie masy w jelitach w sposób bardzo skuteczny i delikatny. Zalecany dla osób z problemami jelitowymi.

Najwięcej w nasionkach Babki płesznik jest substancji śluzowych, głównie są to rozpuszczalne frakcje polisacharydów, które pod wpływem wody zwiększają swoją objętość, pęczniejąc w żołądku mogą zapewnić uczucie sytości na dłużej. Ziarenka Babki płesznik dzięki obecności substancji śluzowych, posiadają działanie wypełniające, zwiększające objętość masy kałowej przez co mogą likwidować nawet najbardziej uporczywe zaparcia oraz ograniczać częste biegunki. Babka płesznik dzięki substancjom śluzowym może ochraniać delikatne ścianki jelit, stanowić barierę ochronną przed różnego rodzaju szkodliwymi bakteriami.

Nasiona Babki płesznik ze względu na zawarty błonnik, mogą wiązać toksyny, szkodliwe substancje powstałe w procesach metabolicznych oraz obniżać zły cholesterol LDL i podnosić dobry HDL, przez co może chronić serce i cały układ krwionośny. Babka płesznik może stanowić doskonałą pożywkę dla dobrej mikroflory jelitowej (zwiększając ich liczbę), podnosi odporność organizmu, ponieważ są wypierane szkodliwe bakterie.

Nasiona babki płesznik są bardzo często zalecane osobom na diecie, które chcą schudnąć, ponieważ dzięki swym cennym właściwościom żelującym i pęczniejącym, mogą ograniczyć apetyt i utrzymują na dłużej uczucie sytości.

Przedawkowanie: w przypadku przedawkowania może wystąpić dyskomfort, wzdęcia lub zaparcia.

Ostrzeżenia: nie pić na noc, nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, w cukrzycy stosować w porozumieniu z lekarzem.

Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

BABKA PŁESZNIK (200g)

Napisz swoją opinię