• Nowy
ruta ziele 50g-100603
  • ruta ziele 50g-100603

Ruta Ziele (50g)

5,20 zł
Brutto
Ziele ruty  stosuje się najczęściej w stanach skurczowych żołądka, jelit, dróg żółciowych, zastojach żółci i spowodowanych tym zaburzeniach trawiennych, okresowych wzdęciach i bólach brzucha oraz możliwości tworzenia się kamieni żółciowych. Zalecane są także w przypadku uszkodzenia wątroby i...
Dowiedz się więcej

Ziele ruty stosuje się najczęściej w stanach skurczowych żołądka, jelit, dróg żółciowych, zastojach żółci i spowodowanych tym zaburzeniach trawiennych, okresowych wzdęciach i bólach brzucha oraz możliwości tworzenia się kamieni żółciowych. Zalecane są także w przypadku uszkodzenia wątroby i zmniejszenia wytwarzania żółci. Ponadto podaje się w osłabieniu czynności układu moczowego, obniżeniu dobowej ilości wydalanego moczu oraz stanach zachwiania równowagi między koloidami a krystaloidami moczu.

Ziele ruty stosowane jest w schorzeniach przewodu pokarmowego, szczególnie przy dolegliwościach spowodowanych skurczami. Wspomaga wytwarzanie i wydzielanie żółci. Przekłada się to na lepsze trawienie i lepszy apetyt. Obniża ciśnienie krwi oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Poprawia mikrokrążenie, przez co wspomaga walkę z żylakami a także z opuchniętymi nogami i uczuciem ich ciężkości.

PRZECIWSKAZANIA

Ziela ruty powinny unikać osoby z alergią i problemami skórnymi. Zawarty w roślinie alkaloid dyktamina i olejek eteryczny działają fotouczulająco, powodując podrażnienia i przebarwienie skóry. Należy ostrożnie stosować preparaty z tym surowcem w okresie wiosenno-letnim.

Ruta zwyczajna działa poronnie oraz może osłabiać ruchliwości plemników.

Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

Ruta Ziele (50g)

Napisz swoją opinię