Srebro kolidalne 500ml-100719
  • Srebro kolidalne 500ml-100719

Srebro Koloidalne (500ml) - nanosrebro

85,90 zł
Brutto
Srebro koloidalne to nanocząsteczki srebra zawieszone w wodzie oczyszczonej. Srebro posiada właściwości antybakteryjne oraz powstrzymuje działanie grzybów. Cząsteczki srebra otaczają komórkę patogenu i wchodzą z nią w reakcję, blokując możliwość tworzenia nowych struktur w trakcie podziału...
Dowiedz się więcej

Srebro koloidalne to nanocząsteczki srebra zawieszone w wodzie oczyszczonej. Srebro posiada właściwości antybakteryjne oraz powstrzymuje działanie grzybów.

Cząsteczki srebra otaczają komórkę patogenu i wchodzą z nią w reakcję, blokując możliwość tworzenia nowych struktur w trakcie podziału komórkowego. Prowadzi to bezpośrednio do uszkodzenia ściany komórkowej, a następnie do śmierci komórki.

Dotychczas przeprowadzone na całym świecie badania naukowe potwierdzają, że srebro wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze.

Według licznych publikacji koloidy mogą oddziaływać na blisko 650 szkodliwych patogenów.

Przy stężeniu 50 ppm możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału antybakteryjnego i grzybobójczego potwierdzonego badaniami naukowymi.

Nanocząsteczki srebra są około 10 razy mniejsze od wirusów i 200 razy mniejsze od bakterii, dzięki czemu mogą efektywnie neutralizować ich szkodliwe działanie. Zastosowanie małych cząsteczek srebra, w odróżnieniu od dużych, pozwala zwiększyć maksymalnie powierzchnię styku, co w połączeniu z płaską strukturą maksymalizuje skuteczność działania.

Srebro niejonowe - oznacza produkt wytwarzany tzw. metodą fizyczną, która pozwala na powstanie koloidów niezawierających typowych dla produktu jonowego zanieczyszczeń chemicznych.

Bezkonkurencyjna płaska nanostruktura z regularnym rozmieszczeniem atomów srebra zapewnia możliwie największą optymalną powierzchnię czynną oraz łatwość przylegania do skóry (w porównaniu do sferycznej cząsteczki).

Srebro koloidalne  zostało poddane badaniom na skuteczność działania przeciwko rozwojowi bakterii i grzybów przez Instytut Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Badania wykazały wysoką skuteczność w zwalczaniu bakterii i grzybów. Miały one na celu określenie minimalnego stężenia poziomu srebra koloidalnego, przy którym produkt wykazuje skuteczność antybakteryjną w stosunku do wybranych bakterii i grzybów. Poziom całkowitej eliminacji bakterii E.coli, występuje przy 6 ppm, a przy 12 ppm srebro zabija jedną z najgroźniejszych dla człowieka, bakterię gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus). W produkcie zastosowaliśmy wyższe stężenie - aż 50 ppm w celu eliminacji również grzybów, które wykazują większą odporność od bakterii. Tak dobrana moc produktu gwarantuje skuteczność w każdych warunkach stosowania.

Koloidy zawawrte w produkcie charakteryzują się powtarzalnością struktury i wielkości cząsteczek, co gwarantuje wysoką jakość każdego wytworzonego opakowania.

Produkt ze względu na wytwarzanie metodą fizyczną nie zawiera zanieczyszczeń chemicznych. Koloidy niejonowe ze względu na swoją charakterystykę i wielkość cząsteczek nie odkładają się w organizmie, a ich nadmiar jest wydalany. Są neutralne i nie wchodzą w reakcje chemiczne z innymi substancjami. Posiadają naturalne właściwości srebra.

ZASTOSOWANIE

Preparat do stosowania na skórę. Działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, tonizuje oraz regeneruje naskórek.

Srebro koloidalne ze względu na swoje cenne właściwości znajduje szerokie zastosowanie:

• w kosmetyce jako naturalny antybakteryjny tonik oczyszczający do każdego rodzaju skóry,

• wspomaga leczenie trądziku,

• regeneruje naskórek w przypadku siniaków, ran, skaleczeń i zadrapań,

• pomaga zmniejszać podrażnienia (spowodowane np. goleniem),

• eliminuje zapach potu,

• jako wsparcie przy leczeniu problemów skórnych (egzema, liszajec, łuszczyca),

• do płukania jamy ustnej,

• doskonałe jak środek do dezynfekcji.

SPOSÓB UŻYCIA

Płyn nanieść na oczyszczoną skórę bądź przetrzeć nasączonym wacikiem lub wypić łyżkę stołową ( sugrowana ilość - 1 / 2dziennie) 

Produkt nie ulega sedymentacji – przed użyciem nie trzeba wstrząsać płynu.

SKŁADNIKI INCI

Aqua, Colloidal Silver

Pojemność: 500 ml 

Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

Srebro Koloidalne (500ml) - nanosrebro

Napisz swoją opinię