Morszczyn 50g-100732
  • Morszczyn 50g-100732
  • Morszczyn 50g-100733
  • Morszczyn 50g-100734

Morszczyn - Super Glon (50g)

5,50 zł
Brutto
Morszczyn pęcherzykowaty jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów wodorostów. Od wieków morszczyn jest ceniony za swoje właściwości prozdrowotne oraz walory smakowe. Morszczyn pęcherzykowaty występuje gównie w wodach północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego. Można go spotkać także w...
Dowiedz się więcej

Morszczyn pęcherzykowaty jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów wodorostów. Od wieków morszczyn jest ceniony za swoje właściwości prozdrowotne oraz walory smakowe.

Morszczyn pęcherzykowaty występuje gównie w wodach północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego. Można go spotkać także w morzach przyległych do dwóch wcześniej wspomnianych akwenów. W Polsce jest objęty ochroną gatunkową.

Morszczyn ma barwę oliwkową. Występuje w wodach słonych. Morszczyn jest zbudowany z korzenia, liści oraz łodygi. Liście są wyposażone w pęcherze pławne co umożliwia roślinie unoszenie się na wodzie.

Działanie / Właściwości:

- Morszczyn zawiera wiele składników odżywczych. To cenne źródło takich składników mineralnych jak: potas, jod, beta-karoten, wapń, miedź, cynk, brom i mangan. Morszczyn zawiera także witaminę A, witaminę B1, witaminę B2 oraz witaminę C.

- Morszczyn jest stosowany głównie w postaci suplementów lub proszku przeznaczonego do rozpuszczania w wodzie. Morszczyn poprawia perystaltykę jelit, zapobiega nowotworom, pobudza pracę tarczycy, łagodzi bóle reumatyczne i artretyczne, wygładza i ujędrnia skórę, reguluje ciśnienie tętnicze krwi, działa przeciw miażdżycy, wspomaga układ odpornościowy oraz likwiduje obrzęki (działa moczopędnie).

Obficie występująca w morszczynie fukoidyna, rodzaj błonnika, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza stężenie cukru we krwi, a także wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Morszczyn minimalizuje aktywność chorobotwórczych komórek, przeciwdziałając ich namnażaniu. Niektórzy specjaliści zalecają jego stosowanie w leczeniu raka odbytnicy i okrężnicy

- Morszczyn już od XIX wieku znany jest jako doskonałe źródło jodu – pierwiastka warunkującego prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jego niedobory mogą skutkować zaburzeniami pracy układu hormonalnego, metabolicznego oraz nerwowego. Jod wykazuje ponadto działanie przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, a także przeciwbakteryjne.

W składzie morszczynu występującego w wodach Morza Bałtyckiego znajduje się około 0,05 proc. związków jodu, natomiast odmiana atlantycka zawiera go ponad 3 proc. Największe zapotrzebowanie na ten pierwiastek obserwuje się u dorastającej młodzieży oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

- Morszczyn to także naturalny i całkowicie bezpieczny środek przyspieszający przemianę materii. Morszczyn stymuluje organizm do produkcji enzymów trawiennych. Morszczyn ułatwia stopniowe wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, co zapobiega napadom wilczego głodu. Morszczyn działa także jako środek hamujący łaknienie. Pęczniejąc w żołądku, pozwala przez długi czas cieszyć się uczuciem sytości, dzięki czemu jemy mniej.

Sprzyja wydalaniu nadmiaru wody z organizmu i skutecznie usuwa nagromadzone toksyny. Morszczyn likwiduje obrzęki. Zawarty w nim kwas alginowy zwalcza zaparcia, uciążliwe zwłaszcza dla osób cierpiących na otyłość. Morszczyn polepsza perystaltykę, przyczynia się to do poprawnego funkcjonowania jelit.

- Jednym z najbardziej znanych właściwości morszczynu jest jego działanie przeciwzapalne. Sprawdza się w leczeniu artretyzmu, hemoroidów czy dolegliwości skórnych. Nie tylko neutralizuje podrażnienia, ale też zmniejsza obrzęk i łagodzi ból. Morszczyn można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w postaci okładów lub kąpieli, która przy okazji poprawi kondycję skóry i pomoże się odprężyć. Wystarczy wsypać liście morszczynu do lnianego woreczka i wrzucić go do wypełnionej gorącą wodą wanny. Morszczynu można używać zamiast gąbki.

- Morszczyn zawiera wiele minerałów, które mogą poprawić stan skóry, pozwalając dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Najcenniejszymi z nich są przeciwutleniacze, które poprawiają elastyczność skóry, zmniejszają widoczność plam i przebarwień oraz zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Wodorost wykorzystywany jest w produkcji preparatów na blizny i rozstępy. Odpowiednio spreparowany służy także do wyrobu kremów wykorzystywanych przy masażach.

Opakowanie: 50 g

Producent: Flos

Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

Morszczyn - Super Glon (50g)

Napisz swoją opinię