MNISZEK KORZEŃ (100g)-100069
  • MNISZEK KORZEŃ (100g)-100069
  • MNISZEK KORZEŃ (100g)-100391

MNISZEK KORZEŃ (100g)

11,60 zł
Brutto
Mniszek lekarski to pospolita roślina rosnąca przy drogach czy w ogrodach, mająca wiele właściwości prozdrowotnych. Można przyrządzić z niej łagodzący kaszel syrop z mniszka. Warto wspomnieć także o miodzie z mniszka, który jest nieocenionym źródłem witamin i minerałów. Na nie mniejszą uwagę...
Dowiedz się więcej

Mniszek lekarski to pospolita roślina rosnąca przy drogach czy w ogrodach, mająca wiele właściwości prozdrowotnych. Można przyrządzić z niej łagodzący kaszel syrop z mniszka. Warto wspomnieć także o miodzie z mniszka, który jest nieocenionym źródłem witamin i minerałów. Na nie mniejszą uwagę zasługuje korzeń mniszka lekarskiego, stosowany w ziołolecznictwie, a wspomagający walkę z nowotworami. 
Związki zawarte w korzeniu i liściach mniszka lekarskiego wspomagają pracę wątroby, a zawarte w korzeniu garbniki, inulina, flawonoidy, magnez, potas czy krzem działają korzystnie na procesy trawienne, w tym prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego. Ponadto, korzeń z mniszka wykazuje właściwości przeciwcukrzycowe i moczopędne. Dodatkowo, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Z korzenia mniszka można sporządzić napój, który obniża ciśnienie, cholesterol i poziom cukru we krwi.
Korzeń mniszka - na raka - to nie jedyne cudowne właściwości korzenia mniszka lekarskiego. Badania wykazały, że może on zatrzymać nowotwory. Naukowcy na wydziale Chemii i Biochemii Uniwersytetu Windsor w Kanadzie doszli do wniosku, że korzeń mniszka rozprawia się z komórkami rakowymi. Działa lepiej niż chemioterapia, ponieważ zabija jedynie komórki dotknięte rakiem. Korzeń mniszka lekarskiego może skutecznie wspomagać leczenie chorych na białaczkę. 

Herbatka z korzenia mniszka lekrskiego:
1 łyżkę korzeni zalać szklanką wody, powoli ogrzewać, a następnie gotować 5 min. Odstawić na 10 min., przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie przed posiłkiem. 

Przeciwwskazania:
uczulenie, niedrożność dróg żółciowych lub stany zapalne, ropne pęcherzyka żółciowego,  niedrożność jelit, wrzody żołądka i dwunastnicy, nadmierne wydzielanie soków żołądkowych
W przypadku powyższych dolegliwości przed zastosowaniem rośliny warto skonsultować ze specjalistą.    

Składniki: korzeń mniszka* 100%. *Produkt rolnictwa ekologicznego.
pakowanie: 100g
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

MNISZEK KORZEŃ (100g)

Napisz swoją opinię