MORWA BIAŁA LIŚĆ (100g)-100221
  • MORWA BIAŁA LIŚĆ (100g)-100221

MORWA BIAŁA LIŚĆ (100g)

8,50 zł
Brutto
Niezwykłe właściwości morwy białej odkryli Chińczycy. To właśnie z tamtej cywilizacji pochodzi to drzewo. Początkowo uprawiano morwę białą przez wzgląd na hodowlę jedwabników, które żywiły się jej liśćmi. Potem zaczęto zauważać jej lecznicze działanie. Z Chin uprawa morwy przeniosła się na inne...
Dowiedz się więcej

Niezwykłe właściwości morwy białej odkryli Chińczycy. To właśnie z tamtej cywilizacji pochodzi to drzewo. Początkowo uprawiano morwę białą przez wzgląd na hodowlę jedwabników, które żywiły się jej liśćmi. Potem zaczęto zauważać jej lecznicze działanie. Z Chin uprawa morwy przeniosła się na inne kontynenty, by w XI wieku dotrzeć do Europy. W Polsce to roślina dość popularna, często sadzi się ją w celach ozdobnych. Dojrzałe owoce morwy białej są jadalne, natomiast zdecydowanie najwięcej właściwości leczniczych mają jej liście. Zawierają wiele cennych związków, w tym szeroką gamę witamin z grupy B: niacynę, tiaminę, ryboflawinę oraz pirydoksynę. Najważniejszą właściwościowością liści morwy białej jest ograniczanie wchłaniania cukru. Morwa do pewnego stopnia zapobiega przekształcaniu się cukrów w glukozę i dlatego część węglowodanów zostaje niestrawiona i wydalona z organizmu. W konsekwencji, liście morwy białej ograniczają powstawanie tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie są środkiem na stabilizację poziomu cukru we krwi. Dlatego też napar z tej rośliny zalecany jest diabetykom i osobom z nadwagą. Tym, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów zaleca się regularne picie herbaty z morwy białej. Warto jednak pamiętać, że stosowanie morwy białej jako jedynej metody odchudzania nie doprowadzi do redukcji masy. Herbata powinna być dodatkiem do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.                  
Medycyna ludowa stosowała liście morwy białej jako metodę na wzmocnienie organizmu. Zawarta w nich tiamina przyspiesza gojenie się ran, pomaga w zaburzeniach układu pokarmowego oraz w przypadkach niewydolności krążenia. Niacyna korzystnie wpływa na układ nerwowy, wzmacnia pamięć i koncentrację. Z kolei ryboflawina to związek bardzo potrzebny do utrzymania w dobrej kondycji narządu wzroku. Ponadto, liście morwy białej działają moczopędnie i oczyszczająco, chronią wątrobę i nerki, działają przeciwzapalnie oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi a także obniżają ciśnienie tętnicze.  Wyniki badań naukowych ekstrakt z morwy białej hamuje produkcję tlenku azotu, która jest odpowiedzialna za uszkodzenia tkankowe. Te natomiast zwiększają ryzyko rozwoju nowotworu. Morwa biała zapobiega także chorobie Alzheimera. Ekstrakty z tej rośliny osłabiają neurotoksyczność białek b-amyloidu, które mają ogromny wpływ na rozwój tej choroby. Morwa biała charakteryzuje się także działaniem przeciwwirusowym i antybakteryjnym. 

Sposób stosowania: Napar -  2 łyżeczki liścia morwy białej (2 g) zalać 1 filiżanką wrzącej wody (150 ml), naparzać pod przykryciem ok. 10 min. Pić 2 razy dziennie po 1 filiżance naparu najlepiej 30 minut przed posiłkiem.

Przeciwwskazania: Produkt nie może być stosowany przez osoby poniżej 18 roku życia, przez kobiety w okresie ciąży i karmiące piersią, a także przez osoby uczulone na liść morwy białej. U osób stosujących terapię insulinową lub doustne leki hipoglikemizujące stosować po konsultacji z lekarzem. Osoby, które są przewlekłe chore, a chcą regularnie stosować morwę białej oraz preparaty z jej składem powinny to także skonsultować z lekarzem. Każda roślina lecznica może wchodzić w interakcje z lekami.              

Skład: liść morwy białej 100%.

Waga: 100g

Array
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

MORWA BIAŁA LIŚĆ (100g)

Napisz swoją opinię