• Nowy
Serdecznik ziele 50g-100698
  • Serdecznik ziele 50g-100698

Serdecznik Ziele (50g)

3,80 zł
Brutto
Ziele serdecznika wykorzystywane jako lek nasercowy i uspokajający. Surowcem zielarskim jest cała roślina, która  zawiera garbniki, kwasy organiczne, olejek eteryczny, żywice. Zioło to można stosować w postaci naparów, nalewek, mieszanek ziołowych, np. z kozłkiem lekarskim, głogiem, melisą....
Dowiedz się więcej

Ziele serdecznika wykorzystywane jako lek nasercowy i uspokajający. Surowcem zielarskim jest cała roślina, która  zawiera garbniki, kwasy organiczne, olejek eteryczny, żywice.

Zioło to można stosować w postaci naparów, nalewek, mieszanek ziołowych, np. z kozłkiem lekarskim, głogiem, melisą. Substancje zawarte w zielu serdecznika wpływają na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zwiększają wydolność mięśnia sercowego i zwalniają akcję serca. Działają uspokajająco i odprężająco na układ nerwowy. Są pomocne w nadmiernej pobudliwości nerwowej, niwelują stany lękowe i stany niepokoju, działają lekko nasennie.

Napary z ziela serdecznika mają właściwości moczopędne, żółciopędne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze. Mogą też być stosowane przy wzdęciach, bólach brzucha i zaburzeniach trawienia.

Serdecznik (jego nazwa pochodzi od serca) zalecany jest jako środek wzmacniający pracę serca, poprawiający krążenie krwi, przy chorobie wieńcowej, nadciśnieniu. Leczy się nim również obfite miesiączki, skurcze mięśni i choroby nerek.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Należy poinformować lekarza o zażywaniu preparatów z serdecznika, jeżeli przyjmujemy leki rozrzedzające krew.

Napar należy przygotować zalewając jedną łyżeczkę ziela wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut.

Opakowanie zawierz 50g ziela serdecznika
Nowy produkt

Opinie

Napisz swoją opinię

Serdecznik Ziele (50g)

Napisz swoją opinię